SZTUKA BEZ GRANIC | Finał projektu
Sztuka bez granic
SZTUKA BEZ GRANIC
Finał projektu- 13.12- premiera filmu dokumentalnego i wspólne spotkanie uczestników projektu.
Wydarzenie jest bezpłatne
Od października do grudnia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych realizowany będzie projekt artystyczny o charakterze włączającym integrujący artystów z niepełnosprawnościami oraz młodzież zainteresowaną pracą teatralną.
Projekt SZTUKA BEZ GRANIC zakłada realizację czterech cykli warsztatowych skupionych na dzieleniu się technikami pracy i wypracowanymi narzędziami, które prowadzić będą artyści pracujący w dziedzinie teatru, sztuk plastycznych i samorzecznictwa. Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów szkół teatralnych, studentów uczelni artystycznych, członków organizacji pozarządowych i młodzież zainteresowaną pracą teatralną.
Główny cel projektu
Celem projektu jest spotkanie, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń między młodzieżą a artystami działającymi w obszarze sztuki włączającej. Pragniemy integrować przez sztukę i poprzez wspólny udział młodzieży w warsztatach prowadzonych przez młodych artystów tworzących z niepełnosprawnościami.
Chcielibyśmy wykorzystać fakt istnienia w naszym mieście świetnych młodzieżowych grup działających teatralnie z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i zorganizować 4 cykle warsztatów dla młodzieży ze szkół teatralno-tanecznych, zainteresowanych sztuką. Każdy cykl byłby poświęcony pracy z daną grupą. Młodzież miałaby możliwość uczestniczyć we wspólnym warsztacie z grupą teatralną, która ma wypracowane własne ćwiczenia i techniki. W ten sposób osoby z niepełnosprawnościami byłyby postawione niejako w roli eksperta. Grupa teatru razem z zaproszoną młodzieżą wzięłaby udział we wspólnym 3 godzinnym warsztacie teatralno-tanecznym, podczas którego byłyby przedstawione zarówno ćwiczenia integracyjne jak i fizyczne, na których zwykle działa grupa. Każdy z czterech spotkań trwałoby 3 dni, podczas których będą odbywać się warsztaty integracyjne, ruchowe i teatralne połączone z prezentacją sztuki tworzonej przez grupę. Zależy nam by spotkania miały charakter praktyczny a artyści z niepełnosprawnościami mogli stać się autorytetami i inspiracją dla młodzieży stawiającej pierwsze kroki na swojej teatralnej ścieżce.
Warsztaty poprowadzą artyści i artystki z:
Teatru CHOREA, Teatru Tańca Smile, Fundacji Autism Team i Klubu Świadomej Młodzieży, Galerii sztuki ODLOT, Fundacja Black World oraz cenione choreografki łączące PJM z technikami tańca Magdalena Rostkowska i Sara Kozłowska w towarzystwie
aktorki Dominiki Kozłowskiej.
TERMINY SPOTKAŃ: Zajęcia odbywają się w godzinach 12:00 - 15:00
I cykl 20-22.10.2023
- Warsztaty z Teatrem CHOREA i Black World -20-21-22.10
II cykl 3-5.11.2023
- Warsztaty z Teatrem Tańca Smile oraz pracownią ODLOT
III cykl 17-19.11.2023
- Warsztaty z Madi Rostkowską, Sarą Kozłowską i Dominiką
Kozłowską
IV cykl 1-3.12.2023
- Warsztaty z Fundacją Autism Team i Klubem Świadomej Młodzieży -
Finał projektu- 13.12- premiera filmu dokumentalnego i wspólne spotkanie uczestników projektu.
Wydarzenie jest bezpłatne
Zapisy : sekretariat@aoia.pl, 42 633 26 41
Zadanie współfinansowane że środków Miasta Łodzi
Wydarzenie zamknięte