A
O
I
A

Trwa wczytywanie...

 • Marzec 2020
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •  
 • JAK DO NAS TRAFIĆ

  ul. Zachodnia 54/56, Łódź 90-403
  42 633 26 41
  tel. pn./pt. 8:00-16:00
  sekretariat@aoia.pl

  Kasa biletowa
  tel. 42 633 26 41, w. 16

  kasa biletowa I piętro
  wtorek 11:30-15:30
  środa-czwartek 16:00-18:30
  oraz pół godziny przed rozpoczęciem imprezy
  UWAGA! płatność tylko gotówką

  Partnerzy

     

    

  Łódzki Teatr Piosenki

  Łódzki Teatr Piosenki powstał w Łodzi 5 października 2012 r. z inicjatywy wokalisty i aktora Michała Maj Wieczorka. Działalność Teatru zainaugurował spektakl „Z marzeń  i snów" będący muzyczną opowieścią o Łodzi - mieście narodzin Teatru.

  W skład zespołu Teatru wchodzą absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi i Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach m.in.: Emilia Kudra, Paulina Makulska, Marta Gabryelczak, Monika Kamieńska, Karolina Kasper,  Łukasz Handzel, Katia Konieczna, Dagny Cipora, Aleksandra Skonieczna (wokaliści), Michał Makulski  (pianista, kompozytor, aranżer), Michał Nowak (kontrabasista), Tomasz Stachurski (perkusista), Rafał Rydyger (skrzypce). Opiekunem artystycznym i menedżerem Teatru jest Michał Maj Wieczorek. Teatr nie ma stałej siedziby, wystawia spektakle m.in. w Pałacu Poznańskiego w Łodzi, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, Łódzkim Domu Kultury oraz Mazowieckim Instytucie Sztuki  w Warszawie.

  Główny profil Teatru stanowią tematyczne widowiska muzyczne o charakterze rozrywkowo - edukacyjnym. Repertuar Teatru tworzony jest w oparciu o dwa dominujące cykle widowisk: „Muzyczne wspomnienie o…” oraz „Muzyczne podróże”. Cykl „Muzyczne wspomnienie o…” ma na celu prezentację sylwetek wybitnych artystów, których dokonania trzeba ocalić od zapomnienia natomiast cykl „Muzyczne podróże” jest atrakcyjną prezentacją kultury, obyczajów i unikatowej specyfiki mentalnej, geograficznej i historycznej poszczególnych krajów świata. Cykle systematycznie poszerzane są o nowe widowiska poświęcone kolejnym artystom i krajom świata. 

  Teatr współpracuje m.in. z Muzeum Miasta Łodzi, Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych, Łódzkim Domem Kultury, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi , Domem Wydawniczym Księży Młyn, Filmoteką Narodową, Festiwalem Piosenki Retro w Warszawie, Festiwalem Łódź Miastem Kobiet, Radiem Łódź, Uniwersytetem III Wieku im. Heleny Kretz oraz Zespołem Muzyki Narodów Słowiańskich „Bałałajki”.

  Misją Łódzkiego Teatru Piosenki jest afirmacja urody życia, rozwijanie wrażliwości oraz szeroko rozumiana edukacja.

  Nagrody Łódzkiego Teatru Piosenki:

  „Złoty Liść Retro 2013” na Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie za spektakl „Przeminęło z Foggiem”

  Spektakle Łódzkiego Teatru Piosenki: 

  „Ach, to boskie, włoskie życie!", „Pociąg do Hollywoódź”, „Wiosna w Paryżu", „Sztuczny miód", „Miłość ci nic nie wybaczy”, „Przeminęło z Foggiem", „Wiosna, ach to ty!", „Gdy wiosna nad ziemią szaleje od bzu", „Królowa Swing", „Tańcząca Eurydyka", „New York, New York!", „Muzyczne noce i dnie polskiego filmu", „Z marzeń i snów”, „Tajemnica zimowej nocy", „Radość listopadowej nocy".

  KONTAKT:
  dyrektor artystyczny, menedżer: Michał Maj Wieczorek: tel. 695-528-863, mail: lodzkiteatrpiosenki@gmail.com
  Adres facebookowy: https://www.facebook.com/%C5%81%C3%B3dzki-Teatr-Piosenki-653143144705240/

   

      


  Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

  Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to uczelnia z 23-letnim doświadczeniem. Oferta edukacyjna to ponad 20 kierunków studiów i ponad 100 unikalnych specjalności.  Akademia oferują studia I, II stopnia, studia podyplomowe oraz studia on-line. Kształcimy na kierunkach: humanistycznych, ekonomicznych i artystycznych.

  AHE stawia na praktykę, zajęcia prowadzone są metodą projektową. Absolwenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale również uczą się kreatywności.

  Szczegóły dotyczące wszystkich kierunków znajdziecie na stronie www.ahe.lodz.pl

   

        

  Fundacja „Art of Breaking”

  Fundację „Art of Breaking” tworzą ludzie pełni pasji, energii i uśmiechu. Naszym powołaniem od samego początku jest: „Kształtowanie postaw młodych osób poprzez rozwój ich pasji!”

  Działamy zgodnie z powszechnie znaną w świecie kultury hip hop zasadą „Each one teach one” („każdy uczy każdego”) promowaną przez jednego z naszych ambasadorów Edmundo Loayzę (Bboy Poe One). Naszym podopiecznym pokazujemy, że życie może wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas, a każde marzenie jest możliwe do spełnienia.

  Fundacja Art of Breaking zrzesza artystów i pedagogów wierzących, że w życiu nic nie dzieje się przez przypadek. Nasze drogi skrzyżowały się po to, by wspólną ideę zamienić w czyn. Jako jednostki odnaleźliśmy już swoje życiowe powołanie. Teraz, łącząc siły zmierzamy wspólnie w jednym kierunku – niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jesteśmy wdzięczni za to, co mamy i chcemy dzielić się tym z innymi.
  http://artofbreaking.pl/o-nas/

   

  Fundacja Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza

  Fundacja Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza została powołana do życia w marcu 2016 r. przez reżysera i pedagoga Jacka Orłowskiego.
  20 października odbyła się inauguracja Fundacji, w ramach której na dawnej scenie Teatru 7.15. w Grand Hotelu zaprezentowano czytanie sztuki Mieczysława Hertza pt. „Ananke” w reż. Jacka Orłowskiego.

  Podstawowym celem Fundacji jest ochrona dziedzictwa kulturowego Łodzi w zakresie twórczości artystycznej związanej z teatrem. Działalność naukowa i artystyczna Fundacji będzie prowadzona w trzech obszarach określonych jako: dokumentacja, edukacja i kreacja. „Dokumentacja” to przede wszystkim pozyskiwanie i przekazywanie do archiwum państwowego wszelkiego rodzaju dokumentów związanych z historią łódzkiego teatru. „Edukacja” to upowszechnianie wiedzy na temat dziejów teatru w Łodzi, a także warsztaty dla osób zainteresowanych aktorstwem i reżyserią. „Kreacja” to przede wszystkim tworzenie projektów badawczych o charakterze naukowym i artystycznym. W tym obszarze działania Fundacji będą powstawały m.in. przedstawienia teatralne i filmy dokumentalne.

  Zarząd Fundacji: funkcję prezesa pełni prof. nadzw. dr hab. Jacek Orłowski, a funkcję członka zarządu absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi  - Jakub Kopania. 

  W skład rady programowej wchodzą:

  1. Anna Olszewska (farmaceutka, badacz dziejów rodziny Hertzów, prawnuczka  Mieczysława Hertza)
  2. Tomasz Bocheński (prof. nadzw. dr hab. na Uniwersytecie Łódzkim, kierownik Katedry Literatury Polskiej XX i XXI wieku, literaturoznawca, pisarz, krytyk teatralny, pedagog)
  3. Piotr Karczewski (prof. nadzw. Dr hab. na ASP w Łodzi, dziekan Wydziału Grafiki i Malarstwa, grafik, plakacista, pedagog)
  4. Jacek Kusiński (artysta fotografik, wydawca)
  5. Jacek Orłowski (prof. nadzw. dr hab. w PWST w Krakowie i Szkole Filmowej w Łodzi, dziekan Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie w kadencji 2008 – 2012, reżyser, pedagog)
  6. Dominik Połoński (dr hab. w Akademii Muzycznej w Krakowie i w Akademii Muzycznej w Łodzi, wiolonczelista wirtuoz, pedagog)
  7. Paweł Spodenkiewicz (socjolog, historyk, autor książek związanych z historią Łodzi, pracownik łódzkiego IPN)
  8. Bronisław Wrocławski (prof. dr hab. w Szkole Filmowej w Łodzi, wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego, aktor, pedagog)

   

    

  K I J O – Teatr Tańca

  K I J O – Teatr Tańca – platforma stanowiąca przestrzeń dla spotkania, wymiany doświadczeń, współpracy, działania. W procesie współ/tworzenia poszukuje na gruncie improwizacji, kontakt improwizacji, tańca współczesnego, teatru fizycznego, podstaw sztuk walki, szeroko pojętego Ruchu. Wynika to z różnorodnych doświadczeń scenicznych i specjalizacji członków grupy. Każdy wnosi coś do grupy i każdy może się od kogoś czegoś nauczyć, a wspólny mianownik czyli RUCH przekłada się na nasze działania. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość, a to co ważne to Spotkanie.

  Michał Ratajski – performer, pedagog, tancerz, choreograf. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego, nauczyciel kontakt improwizacji, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli: kontakt improwizacji – ECITE, performerów – 100 DANCERS.
  Założyciel teatru tańca i fundacji KIJO. Współzałożyciel Akademii Kontakt Improwizacji. Organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.
  Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia). Nauczał m.in. w Niepublicznej Szkole Baletowej w Łodzi, od niedawna wykładowca Studium Teatralno-Aktorskiego w Poznaniu (STA). Współpracuje m.in. z Teatrem CHOREA (Łódź), Teatrem Pinokio (Łódź).

  K I J O 2 0 1 0 – 2 0 1 6 – mapa działalności

  A r t y s t y c z n a:
  Spektakle: Mioklonis, Do, Umrzeć w Atenach, Wszystko to z czym się [nie] urodziliśmy, Do witolda, Spokojnie…inni mają gorzej, Projekt kisz, Dyptyk na trzy duety

  Performensy: Człowiek z betonu I –III, Kod Łodzi, Się [PKA], One Billion Rising, Owoce i warzywa, Dopóty, dopóki taniec nie umarł, Droga kijo, Z rzeki powstałaś, Nie jesteś ślepy, Gwiezdne potyczki I – VI, Siema Stasiu, Improtest, Gry w koniec świata

  Video tańca: Windfall, Aegis, Uwolnić motyla [TVP], Ribcage, Tress, Nie budzmy lunatyka niech śpi, Hallway

  Dotknij Teatru: DT2013 Odkrywanie, DT2014 S.I.M.G, DT2015 Kisz, DT2016 Dyptyk na trzy duety / Gry w koniec świata

  Projekty/Rezydencje: Lutosfery, Polska Platforma Tańca

  E d u k a c y j n a:
  Warsztaty: Urban Tribes, Restart, Ruch a taniec, Kontakt Improwizacja, Improwizacja, Taniec współczesny, Technika tańca, Technika partnerowań, Warsztaty dla profesjonalistów – „KIJODA“, Treningi otwarte

  Projekty: Lato w teatrze + Dotknij Teatru

  I m p r e s a r y j n a:
  Wieczory tańca I - IV
  Scena ruchu I – VI2015, I – VI2016

  FRU FESTIWAL (festiwal tańca, muzyki i improwizacji): FRU#1, FRU#2, FRU#3, FRU#4, FRU#5, FRU#6, FRU#7, FRU#8, FRU#9, FRU#10
  REKORD JAM I, II (17h 39m), KARDIO JAM I, II, III, IV, NOCNE JAMY IMPROWIZACJI (cykl), JAMY IMPROWIZACJI (cykl), K-IMPROWIZACJA-JAMY I - VIII

  F e s t i w a l e (uczestnictwo): CONTACT ZONE (Kalisz), SOLO DUO (Budapeszt, Węgry), TROTUART (Łódź), SPACER (Kraków), KROKI (Kraków), BE FESTIVAL (Birnigham UK), RETROPERSPEKTYWY (Łódź), SCENA OTWARTA I, II (Tarnów), KLAMRA (Toruń), TEATRAKCJE (Suwałki), ŁÓDZKIE SPOTKANIA TEATRALNE I, II (Łódź), SCENA TAŃCA STUDIO (Warszawa)

  N a g r o d y: PUNKT DLA ŁODZI – kategoria „Twórcze Szaleństwo“, DANCE THEATER STORY – III miejsce Międzynarodowy Konkurs Video Tańca, 3,2,1 TANIEC – I miejsce konkurs chorograficzny, Kraków, MAKE MOVE – I miejsce konkurs chorograficzny, Tarnów

  K O N T A K T / M E D I A:
  > www.kijogroup.com
  > www.vimeo.com/kijo – kanał video spektakli KIJO
  > www.vimeo.com/frufestival – kanał video FRU Festiwalu
  > https://www.facebook.com/KIJO-133531206712754/ - funpage KIJO na facebook
  > https://www.facebook.com/FruFestival/ - funpage FRU na facebook


  Galeria /
  Wróć do strony głównej
 • Marzec 2020
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •